Organizácia Real Fight Arena sa 22.4. zapíše do histórie česko-slovenského MMA najväčšou pyramídou v jeden večer. Tá má názov EUROGOLD a 8 bojovníkov v nej bude bojovať o neuveriteľnýych 30 000 EUR. Čo vieme o účastníkoch?

Po RFA 6, ktoré sa uskutočnilo v Prievidzi, sa do tohto mesta teda koncom apríla RFA vracia opäť. Tentokrát však v omnoho väčšom “štýle“. Okrem pyramídy sú pre divákov samozrejme pripravené aj zápasy pod pravidlami REAL FIGHT a MMA.

V riadkoch nižšie si prezradíme niečo viac o bojovníkoch, ktorí budú bojovať o tento naozaj veľký balík peňazí.

MICHAL “ŠAMAN“ DOBIAŠ

Stálica slovenského MMA. Je tomu tak preto, lebo v tejto hre je už od roku 2014 a za tú dobu absolvoval 22 zápasov. Jeho bilancia je vyrovnaná, takže 11 výhier (1 TKO, 10 SUB.) a 11 porážok. V zozname súperov má mená ako Michał Oleksiejczuk (UFC bojovník od 2017), Jozef Wittner, Vojtěch Garba či Mariusz Radziszewski. Jeho najsilnejšou stránkou je jeho nepredvídateľnosť. Súper totižto nikdy nevie, s čím Michal príde. Vyniká najmä v boji na zemi, ale ohroziť oponenta dokáže aj tvrdými údermi v postoji.

MARTIN “EMPTYS“ PRÁZDNY

Český reprezentant je vďaka svojim skúsenostiam naozaj komplexný bojovník. Viac ako 100 súbojov v boxe a k tomu viacero štartov pod pravidlami MMA. V oboch disciplínach sa dokázal stať aj amatérskym majstrom Českej republiky. V RFA sa predstavil na ostravskom podujatí RFA 3, kde dokázal aj za veľkej podpory domácich tribún poraziť skúsenejšieho súpera z Gruzínska. Úplne v kľude tak môže ísť o veľké prekvapenie v celej pyramíde.

MARTIN “MRCO“ HORÍNEK

5násobný majster Slovenska v zápasení. V amatérskom MMA nenašiel v šiestich zápasoch premožiteľa (5-0-1), no v tom profesionálnom musel na prvú výhru čakať až do tretieho súboja. Aktuálne je však na vlne dvoch naozaj presvedčivých výhrach už v prvom kole. Tým padom je ďalším bojovníkom, ktorý v RFA stále nenašiel premožiteľa. Pre súperov je nepríjemný najmä vďaka super wrestlingu, ku ktorému však poslednú dobu pridal aj ostrý stand up z opačného “guardu“.

ADAM DVOŘÁČEK

Meno, ktoré je pre československých divákov známe najmä kvoli pôsobeniu v OKTAGON UNDERGROUND. Tam dokázal poslať Mateja Peňáza do počítania, na výhru to však nestačilo (pozri tu). Ako MMA amatér je stále bez prehry (7-0) a k tomu je ešte dvojnásobný majster Českej republiky. Pridal aj zlatú medailu na majstrovstvách Českej republiky v Sande. Na RFA 8 čelil pod pravidlami REAL FIGHT maďarskej jednotke do 81 KG, čo svedčí o tom, že strach zo súperov rozhodne nemá. Práve to môže byť jeho obrovskou výhodou v pyramíde.

ALEXANDER “IRON CAPTURE“ BUTENKO

Najväčší favorit na výhru. Na svojom konte má neuveriteľných 74 zápasov (53-18-3) a väčšinu z nich má v popredných MMA organizáciach s elitnými súpermi. Takou zaujímavosťou je, že v roku 2010 dokonca porazil Tomáša Deáka. Vyniká v ukončovaní súperov na zemi, kde má až 28 výhier. Naposledy sa predstavil na RFA 5, kde v prvom kole porazil Carlosa Pratera. Svoju najväčšiu slávu zažil v M-1 Global (12-4-1), práve v tej dobe patrila táto organizácia do TOP 5 na svete. Dokázal v nej vybojovať aj opasok šampióna. Uvidíme, či nájde 22.4. recept na svojich súperov, ktorí budú rozhodne pripravení prekvapiť celú scénu svojou výhrou.

DÁVID “BABYFACE“ KEDŽUCH

Možnosť zabojovať o prestíž a balík 30 000 EUR si nenechal újsť ani hlavný tréner klubu Pit Gym Levoča. So svojimi zverencami dosahuje super výsledky, niet sa čomu čudovať, veď v bojových športoch je viac ako 10 rokov. Práve pred desiatimi rokmi mal svoj posledný MMA zápas. Bolo to proti Miroslavovi Štrbákovi a dokázal vyhrať v 2. kole na gilotínu. Boj na zemi je jeho najväčšou zbraňou, a to vďaka bojovému umeniu LUTA LIVRE. V 2021 sa predstavil v grapplingovom súboji s Jakubom Dohnalom (pozri tu). Uvidíme jeho majstrovstvo aj 22.4. a pôjde výhra do Levoče?

JÁN VESELÍK

Na RFA GRAND OPENING zobral na poslednú chvíľu zápas s Arthurom Limom a ukázal, aký talent v sebe skrýva. Aj napriek plnej príprave jeho súpera, ho dokázal Veselík dostať na zem, kde však nenašiel cestu k jeho ukončeniu. Výkonom si získal uznanie viacerých ostrielaných bojovníkov z domácej scény, niet sa čomu diviť. Na konte má tento bývalý extraligista v jude aj zlatú medailu z majstrovstiev Európy GAMMA a taktiež čierný opasok v jude. Ďalší bojovník, ktorému treba dať 22.4. veľkú pozornosť.

ADAM “VALAŠSKÉ TORNÁDO“ JAKUBÍK

Víťaz RFA pyramídy o profesionálnu zmluvu s RFA, ku ktorej viedlo až 5 výhier. K tomu si vybojoval aj účasť na majstrovstvách sveta GAMMA, kde ho od medaile delila jedna výhra. Svojimi výkonmi si teda miestenku v preňho tretej pyramíde rozhodne zaslúžil. Otázka visí nad tým, ako bude pripravený čeliť poväčšine skúsenejším súperom. Adam však na mňa pôsobí, že vyhľadáva výzvy a vďaka tomu dokáže byť nebezpečný pre každého z účastníkov pyramídy.

RFA INSTAGRAM