Organizácia Králi Ulice má pred sebou tretie podujatie. 23.6. sa na nitrianskom amfiteátri uskutoční ďalšia nabitá karta. Ja som sa opýtal trojice domácich elitných borcov, ako vidia oni túto disciplínu.

Každému som položil tieto otázky:

1. Vieš si predstaviť seba v takomto zápase?

2. Ako na teba pôsobia bareknuckle zápasy?

3. Má organizácia KRÁLI ULICE podľa teba šancu na úspech?

4. Akú odvahu musí mať bojovník, aby sa niečoho takéhoto zúčastnil?

Sebastián “Tank“ Fapšo

„Tak všetko závisí samozrejme od potenciálnej ponuky aká by prišla, pretože si ľahko zlomíš ruky aj kadečo na hlave. Ale narovinu, ja sa ľúbim pobiť, takže toto je niečo pre mňa.

Pôsobia na mňa ako stará dobrá férovka na ulici, ale iba s boxom a bez predmetov 😬

Myslím si, že áno. Na Slovensku som zatiaľ aspoň ja nevidel nič takéto. Boli možno dohodnuté kade jaké zápasy bez rukavíc, ale priamo organizácia, zatiaľ nie.

Tak to je divná otázka, asi takú ako skočiť z mosta bez istenia.“

Ľudovít “Lajoš“ Klein

„Bareknuckle popravde nesledujem. Vôbec nejak tomu neviem až tak prísť na chuť. Ja osobne by som sa na to nedal kvôli vysokému riziku zranenia.

Myslím si že má. Sú prví čo s tým sem prišli, takže oni majú šancu s tým preraziť a vybudovať si tu silné meno.
Odvahu treba mať určite a človek musí mať v sebe aj kúsok ešte väčšieho blázna ako do MMA, aby to robil.“

Vladimír “Dracula“ Moravčík

„Musím povedať, že seba nie. nie som až taký zástanca takto tvrdých pravidiel. Samozrejme rešpektujem tých chalanov, nemám proti nim nič, majú to proste tak radi.

V dnešnej dobe nie je nič nemožné. Teraz je taká doba, ľudí baví pozerať bitky s vankúšmi, toto je samozrejme z iného súdku, je to hlavne pre naozaj tvrdých chlapov. Nebudú to mať úplne jednoduché preraziť, keďže všetci chcú vidieť bizár a trashtalk. Tu je to práveže stret dvoch chlapov, ktorí si to idú rozdať. Nie každý má gule na to si to pozrieť, nie to ešte tam stáť.

Odvahu musia mať teda riadnú. Je tam vysoké riziko zranenia, tie ruky nie sú ničím chránené. Zlomenina je tam bežná vec. Držím samozrejme všetkým palce, nech to dobre dopadne.“

Králi Ulice Instagram