A že na východe nič nie je…. Práve v Prešove sa odohrá 4.9. prvé podujatie novej organizácie PRESHOWMAA. Ja som položil zopár otázok jednému z dvoch zakladateľov, Jožkovi Wittnerovi. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to!

Prečo práve tento názov?

„Premýšľali sme dlho, ale je to v Prešove a zároveň je to show, k tomu asi niet čo dodať.“

Ako vznikla myšlienka na vytvorenie vlastného podujatia?

„S prvotnou myšlienkou prišiel Jožko. Už skôr mi vravel o tom, že by chcel v Prešove vytvoriť galavečer pre MMA zápasníkov. Začali sme kvôli tomu, že u nás v Prešove sa už pár rokov nič podobné nekonalo a chceme, aby zápasníci z celého východu, či sú to amatérski zápasníci alebo začínajúci profesionáli, mali možnosť zápasiť a zažiť atmosféru galavečera. Pre mňa osobne ako zápasnika je tiež nesmierny zážitok, keď mám možnosť zápasiť na galavečeri pred ľuďmi a môžem zažiť tú atmosféru.

Kto je teda tvoj parťák?

„Pracujem na tom spoločne s Ferom Topľanským pod hlavičkou našeho klubu ZAO MMA gym Prešov.“

Poďme späť k blížiacemu sa podujatiu. Na čo sa môžu fanúšikovia MMA tešiť?

„Môžu sa tešiť na 13 zápasov, ak teda nebudú žiadne zmeny. Predvedú sa domáce talenty ako Adrián Ľaš, Lukáš Jurčenko, Martin Jevočin, Sebastián Kosť. Rovnako sa po dlhej pauze vráti do oktagonu Matyas Viszlay. Lokálna legenda Rastislav „Sarňak“ Antol ako najstarší zápasník vo veku 46 rokov chce ľudí pritiahnuť a ukázať im “show“, plus mnoho ďalších talentovaných zápasníkov zo Slovenska, Česka a Ukrajiny.“

Aké máte očakávania?

„Ideme na to skromne, ale nerobíme to ako jednorazovú záležitosť. Chceme ich robiť na úvod dvakrát ročne, ak sa podarí. Očakávame, že sa to ľuďom v našom meste a na východe zapáči a budú sa tešiť na každý ďalší turnaj. Hlavne to oživí šport v Prešove.“

Ďakujem za odpovede a držím vám palce! Viacero dvojíc je už známych. Všetky potrebné informácie nájdete na ich instagramovom profile- TU.

Ja sa teším, že sa záujem o amatérske MMA stále zvyšuje. Aj vďaka tomu vidím, že prácu, ktorú odvádzam, má zmysel. A to všetko samozrejme aj vďaka vám.