Ďakujem za podporu ankety vydavateľstvu RP RECORDS

Hokej je už pre teba teda uzatvorená kapitola?

„Áno hokej je už uzavretá kapitola. Letnú prípravu som ešte absolvoval s chalanmi a ukončil som to. Venoval som sa mu asi 6 rokov. Hral som mládežnícky hokej, úspechy tam žiadne neboli. Už počas hokeja som začal zo zápasením. Bavilo ma natoľko, že už posledný rok som chodil 4-5x do týždňa na zápasenie a doobeda som mával hokejové tréningy, keďže som bol v športovej triede. Posledný pol rok to už bolo dosť namáhavé 10 tréningových jednotiek za týždeň a cez víkendy buď zápas hokejový alebo zápasnícky turnaj.“

Prečo si sa rozhodol práve pre MMA?

„Vždy ma lákali kontaktne športy, hlavne MMA. Možno preto, lebo môj otec je bývalý boxerista, ale keďže moja mamina bola proti tomu aby som boxoval, alebo robil MMA, tak ustúpila aspoň na zápasenie.

Rok dozadu som sa chcel prihlásiť na MAMMAL, ale mamina bola proti tomu. Tento rok som sa dozvedel o MSR v MMA a to som si už nenechal ujsť. Prihlásil som sa sám a povedal som to len tatinovi, ktorý ma začal trénovať box po každom zápasníckom tréningu. Môj prvý oficiálny tréning MMA bol týždeň pred MSR (Fight school sparta pod vedením Martina Žáka) a aj som trénoval BJJ v Ground system gym pod vedením M. Arpáša a E. Kovača, čo je momentálne môj domáci klub. Samozrejme stále zápasím v AC Nitra pod vedením I. Molnára.

Zápaseniu sa venujem už štvrtý rok a mám za sebou veľa turnajov, aj zahraničných aj domácich. Za zmienku určite stojí účasť na minuloročných MSR, kde som získal bronzovú medailu a zúčastnil som sa najväčšieho mládežníckeho turnaja na svete Tallin Open, tam som obsadil 7. miesto.“

Ktorý z týchto troch športov je pre teba favorit a prečo?

„Po prvom vyhratom zápase v MMA som zažil neopísateľne pocity a hneď som vedel, že sa chcem venovať len MMA. Baví ma zlepšovať sa a hlavne je to mix všetkých bojových športov a každý tréning je o niečom inom a to je to skvelé.“

Na nedávnych majstrovstvách sveta mládeže IMMAF si reprezentoval Slovensko a tvoja bilancia po troch zápasoch bola 1 výhra 2 porážky. Takto spätne ako spomínaš na toto podujatie?

„Nastupoval som ako najmenej skúsený zápasník zo slovenskej výpravy. Okrem toho som zápasil hneď prvý deň, pričom ostatní chalani išli až nasledujúce dni. Vôbec som nečakal takú vysokú úroveň aká bol v Abu Dhabi, aj organizačne to bolo pripravene na 1 s hviezdičkou. Cítil som sa veľmi nervózne, ale keďže mám skúsenosti zo zápasenia, tak nervozita zo mňa opadala a začal som sa tešiť na fight.

Prvý zápas som mal s chlapcom z Indie a game plan bol taký, že ho nepustím vôbec k ničomu a nedať mu priestor v klietke. Hneď na začiatku zápasu som na neho vyletel a podaril sa mi záhlavák a už som sa ho snažil držať na zemi a to sa mi aj podarilo. Vyhral som na body, jednoznačne.

Druhy zápas som mal s Ukrajincom, minuloročný víťaz. Už pred zápasom som vedel, že môj tretí zápas bude s Američanom o bronz, tak som sa viac sústredil na ďalší zápas a Ukrajinec ma ukončil na armbar pred limitom.

Môj tretí zápas bol už so spomínaním Američanom o bronzovú medailu. Game plan bol hneď v úvode ho dať na zem, podaril sa mi take down a cítil som, že Američanovi som na malý moment vyrazil dych. Skončil som guarde a nedal som si pozor na ruku a nasadil mi armbar. Tým pádom moja účasť na MS skončila.

Moje poučenie z týchto MS je, že sa stále mám ešte veľa toho učiť. Namotivovalo ma to do ďalších tréningov. Moja tréningová príprava teraz vyzerá nasledovne. Doobeda počas školy trikrát do týždňa zápasím a večer 5x do týždňa mávam BJJ.“

V porovnaní so svetovými veľmocami je podľa teba ako na tom to naše domáce amatérske MMA?

„Mali sme tam veľmi dobre zápasy a nebol ani jeden zápas, v ktorom by nás súperi prevyšovali, skôr si myslím, že sme boli konkurencie schopní.“

Sledoval si túto anketu aj pred tvojim nominovaním?

„Áno sledoval som anketu predchádzajúci mesiac, keď vyhral môj kolega z repre Miroslav “Čivava“ Mlynček. Myslím, že je to super anketa, aspoň sa dostane MMA a aj chalani spolu so mnou do povedomia a začnú sa aj iní chlapci zaujímať o tento šport.

Čo by pre teba znamenalo, ak by si sa stal víťazom?

„Nič veľkého rád vyhrávam, tak by mňa to potešilo.“

Máš na koniec odkaz čitateľom?

„Chalani a baby zahoďte mobily a začnite makať a tí, ktorí už makajú, držím päste v každom boji.“

ANKETA