Najstaršia aktívna MMA organizácia na Slovensku uskutoční 26.5. svoj dvadsiaty tretí galavečer. Oznámených je 11 zápasov a toto sú oni:

Ešte predtým vám však v skratke predstavím East Pro Fight. Prvé podujatie sa odohralo 30.4.2013 v Košiciach. Od tej doby sa na kartách objavili mená ako David Kozma, Jozef Wittner, Matěj Kuzník, Marek Bartl alebo Michal Konrád.

Historicky najrýchlejšie KO má na svedomí Tomáš Zajac, ktorému trvalo 7 sekúnd na to, aby porazil na KO Denisa Tripšanského. Jediným šampiónom EPF sa stal Jozef Wittner, konkrétne v strednej váhe. Podujatia môžete sledovať cez platformu oktagon.tv.

Lörincz vs. Veselovský/ UNDERGROUND 66 KG

Lörincz zažíva v MMA nie najúspešnejšie obdobie, keď ťahá šnúru viacerých prehier. Práve tieto pravidlá by mali byť preňho vyhovujúce, nakoľko do MMA prešiel práve z K1, kde je po šiestich dueloch stále bez porážky. Je teda jasné, že sa bude snažiť ukázať svoju najlepšiu formu a napraviť si tak chuť.

Jeho súper je v MMA stále bez porážky. 8 súbojov, 8 výhier a k tomu titul šampióna CFT. Ako môžeme vidieť, sparingy absolvuje s kvalitnými postojármi, čo je preňho rozhodne nutnosťou. Začal totižto s MMA, kde čerpá najmä zo svojej dobrej silovej stránky, tým pádom v postoji nie je úplne doma. Aj preto klobúk dole, že zobral takúto výzvu.

Šoffa vs. Vlčko/ PROFI MMA 70 KG

Šoffa je medzi profíkmi stále len nováčik, keďže toto bude preňho len druhý zápas. Ten prvý absolvoval na predchádzajúcom EPF, kde však ťahal za kratší koniec. Medzi amatérmi bol v roku 2021 ako majster ligy SOMMA a vicemajster ligy MMAA.

Vlčko je takpovediac matadór MMA na východnom Slovensku. V tomto športe nastúpil do 16tich duelov, avšak medzi profíkmi iba do jedného. Tak isto ako jeho súper, na prvú výhru stále čaká, preto sa môžeme tešiť na veľký boj z oboch strán.

Balász vs. Bratasiuk/ PROFI MMA 70 KG

Balász svoju profi premiéru proti Šoffovi zvládol na jednotku a 26.5. tak bude bojovať o druhé zelené políčko do štatistík.

Jeho súperom bude ukrajinský bojovník, ktorý sa predstavil na XFN 19, kde doručil tvrdé KO Milanovi Gasperovi. Ako profík na výhru stále čaká.

Liška vs. Stehnáč/ UNDERGROUND 81 KG

Obaja skúsení postojári, no bližšie k týmto pravidlám bude mať určite Líška. Ten má na svojom konte viacero MMA duelov a dokonca nastúpil aj do projektu OKTAGON Underground, kde však nepostúpil ďalej. Jeho súper je však skúsenejší v čistom boxe, k čomu pridal aj zápasy v K1. Uvidíme, komu teda viac sadnú tieto pravidlá.

Jevický vs. Klečánek/ UNDERGROUND 84 KG

Jevický je známy svojou húževnatosťou a chuťou po boji. Klečánek je v bojových športoch stále na začiatku, no hneď z úvodu ukazuje, že strach rozhodne nemá. Práve táto výhra by preňho bola tá najcennejšia v doterajšej kariére.

Bazso vs. Szilagyi/ PROFI MMA 120 KG

Pre prvého premiéra v MMA svete, pre druhého tretí duel (2-0). Ako to býva zvykom, v ťažkých váhach sa často končí už v prvom kole. Otázkou je, či Szilagyi dokáže využiť svoje skúsenosti a pripísať si tak tretiu výhru v rade.

V boxe sa nám predstavia ešte strelci ako Kalavský vs. Labašsko a Faktor vs. Estočin, ktorí sľubujú naozaj vysokú ligu boxu. Ako to na turnajoch EPF býva zvykom, nie je to len o MMA, preto vidíme aj mix s boxom či Underground pravidlami.

Török vs. Kučera/ PROFI MMA 84 KG

V tento večer nás čaká návrat košického miláčika Gabriela Töröka, ktorý nabral opäť chuť absolvovať celú prípravu a hlavne zažiť zápas pred domácimi tribúnami. Oproti nemu sa postaví český bojovník, pre ktorého to bude tretí súboj v MMA.

Katanović vs. Tripšanský/ PROFI MMA 61 KG

Tripšanský je známe meno aj vďaka účinkovaniu v OKTAGON Underground, kde dostal od Marca Nováka stopku akurát pred finále. Na predchádzajúcom EPF vybojoval po predošlých 2 prehrách veľmi dôležitú výhru. Teraz ho čaká srbský bojovník, ktorý je medzi profíkmi nováčik, nakoľko má na konte len 2 zápasy (1-1). Ako amatér však nastúpil do piatich.

Kotalík vs. Viszlay/ PROFI MMA 84 KG

Medzi fanúšikmi poslednú dobu nie moc obľúbený Kotalík si bude chcieť rozhodne napraviť povesť a poraziť domáceho bojovníka. Ten má za sebou výhru v KSW a následnu kontroverznú prehru na OKTAGON 41 s Václavom Mikulášekom.

PRE VIAC INFO- EPF INSTAGRAM