Organizácia Real Fight Arena na to opäť poriadne dupla! Túto sobotu ich čaká po necelom mesiaci ďalší galavečer. RFA 10 ponúka naozaj kvalitnú štartovku. Aké tri zápasy najviac zaujali mňa?

1. Jan Veselík verzus Dušan Glezgo

Reprezentant elitného klubu JMFS bežne zápasí vo welterovej alebo v strednej váhe. Na RFA Grand Opening dokonca v 74,5 kg dohodnutom “catchweighte“. No v sobotu ho čaká poloťažká váha, kde bude rozhodne od súpera ľahší. Ako sám prezradil na pondelkovej tlačovke, jeho váha sa pohybuje okolo 86 kg. V doterajších 16tich MMA štartoch pocítil porážku iba dvakrát (1-1 profi, 13-1 amatér). Dosiahol na zlatú medailu z majstrovstiev Európy GAMMA, čo o jeho kvalitách rozhodne niečo naznačuje.

Jeho súper sa do klietky vracia po roku. Jeho bilancia nie je síce veľmi okúzlujúca (4-7), no o to viac bude v pozícii favorita bojovať o výhru. Dušan však bude pod omnoho väčším tlakom, než jeho súper, nakoľko to u ľudí bude vnímané, že ide s podstatne ľahším súperom, preto nič než výhra nepripadá do úvahy.

2. Vitalyi Bojko verzus Martin Prázdny

Pravidlá REAL BOXING v plnej kráse. Obaja bojovníci majú na konte viac ako 50 boxerských zápasov, v ktorých viackrát stáli proti naozaj špičkovým súperom. Pre oboch to bude druhý zápas v RFA v týchto pravidlách, takže presne vedia, čo môžu približne od nich očakávať.

Organizácia tento zápas promuje aj ako súboj dvoch základní futbalových fanúšikov- na strane Baníku Ostrava stojí Prázdny a na strane Slavie Praha Vitalyi. Čo rozhodne ešte pridá na atraktivite tohto zápasu.

3. Václav Sivák verzus Ruslan Tokhtarov

Hlavná udalosť celého večera. Prvá obhajoba titulu pre Vaška nebude rozhodne ľahká. So svojim skóre 22-0 bude čeliť súperovi, ktorý nazbieral 35 výhier a len 8krát odchádzal ako porazený. “Bad Boya“ predstavovať nemusím, predsa každý kto sleduje našu scénu vie, že to je najväčší talent za posledné roky.

Ruslan má za sebou viacero súbojov so súpermi, ktorí patria k svetovej špičke. Svoju tvrdosť nám ukázal aj na RFA 8 (POZRI SI). Pre Vaška tak nepôjde o prechádzku ružovou záhradou, ale reálne bude môcť prísť o svoju dlho bduovanú neporaziteľnosť.

Sleduj cez PPV