Roland Čambal a Matúš Arpáš. Dve mená, ktoré zmizli z pozornosti MMA komunity, no tento piatok sa vrátia späť do klietky na EPF 23. Prvý spomínaný dokonca priamo do hlavného zápasu večera.

Matadór scény sa nevzdáva

Písal sa rok 2012 a na území Českej republiky a Slovenska bol pojem MMA ešte veľmi neznámy. No Roland Čambal sa rozhodol pre svoj prvý MMA zápas. U našich západných susedov vybojoval výhru a hneď vedel, že v tomto športe chce určite pokračovať.

Do 1. zápasu v jednej z najväčších MMA organizácii na svete, ACB (po spojení s WFCA vzniklo dnešné ACA), bola jeho bilancia naozaj úctyhodná- 12 výhier a len 3 porážky. Následovalo však obdobie prehier, keď si z ACB a XFN podujatí pripísal nelichotivú šnúru 4 prehier. Avšak treba dodať, že išlo o svetovú špičku zápasníkov. O to väčší obdiv patrí Rolandovi, že nabral odvahu im čeliť.

Nasledovali dve výhry a tentokrát séria až piatich porážok. Od posledného zápasu ubehol zhruba pol rok a novozámocký rodák sa hlási opäť do služby. Prišla totižto ponuka, ktorá sa nedá odmietnúť. Byť v hlavnom zápase turnaja EPF 23, na to proste muselo prísť potvrdenie.

Rozbehnutý vlak z Košíc

Po naozaj presvedčivej výhre na EPF 22 z októbra 2022 prišla od organizácie z TOP 10 najkvalitnejších MMA líg na svete, z poľskej KSW, šanca podpísať s nimi kontrakt na 4 zápasy. Pre Matyasa, ktorý v MMA v podstate len začínal, mal na konte pár amatérskych zápasov a jeden profesionálny, išlo o priam neuveriteľnú príležitosť.

Pri premiére organizácie KSW na území Českej republiky dokázal uspieť dominantným štýlom. Mnohými odpisovaný Viszlay mal tak na konte rázom 2 výhry a 0 prehier. Aj preto prišla necelé dva mesiace na to ponuka predĺžiť túto šnúru výhier a to rovno na OKTAGON 41. Po kontroverznom priebehu zo strany rozhodcu však neuspel a Václav Mikulášek bol tak jeho prvý premožiteľ. Výkon Matyasa nebol rozhodne sklamaním. Naopak, len ukázal, že s ním naozaj treba počítať.

Kto získa a kto stratí?

Oboch teda čaká už v piatok tento súboj, v ktorom môže navrátilec Čambal skalpom domácej hviezdy získať opäť vietor do plachiet. Na opačnej strane sa bude Viszlay snažiť o najcennejšiu výhru v jeho doterajšej kariére. Tá by ho dostala opäť do väčšej pozornosti.

Tu je môj opis zápasov, ktoré nás čakajú na EPF 23- SEM KLIKNI.